Editörün Ses İzolasyon Ve Akustik Yalıtım Notu

''Stres bir toplum sağlığı sorunudur. İstemediğimiz yada hoşumuza gitmeyen her ses bizler için bir stres kaynağıdır. Yol açtığı sorunlar bilinmekte. Günümüzde artık mevcut yapılarda rahatlıkla uygulanan ve oldukça verimli sonuçlar üreten ses yalıtım ve izolasyonu ile akustik düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Sizlerde bu sayede evlerinizde, iş yerlerinizde ve sosyal ortamlarınızda  istemediğiniz gürültüyü çekmek zorunda değilsiniz.'' editör

Fabrikalarda yapılan bazı ses yalıtım ve izolasyonu çalışmaları farklı özel çözümler gerektirmektedir.

Bu gereklilik biz sektör temsilcileri içinde ar-ge yi de zorunlu hale getirmektedir. Çünkü günümüzde ses yalıtımı ve izolasyonu sadece sünger ve yapıştırıcı ile yapılmamaktadır. Farklı mekanlar, farklı sorunlar ve farklı desibel seviyeleri için çözümler geliştirilmeli. Ve tabi bu çözümler geliştirilirken de en önemlisi de ekonomik parametrelerin göz önünde bulundurulması da lazım.

Mesela düşünün bir fabrika üretim bandının ses yalıtımı ve izolasyonu yapılacak; bu bandın belirli noktalarından ürün ve çalışan girişi olacak. Kapı bırakılması gerekir. Farklı boyutlarda ve dayanım özelliğinin sağlam olması lazım.

İşte bu tarz çalışmalar için geliştirdiğimiz özel ölçü üretim kapımız alüminyum gövdeli ve poliüretan iç dolguludur. 

Sürgülü ve fotocelli iki modeli bulunmaktadır.