Editörün Ses İzolasyon Ve Akustik Yalıtım Notu

''Stres bir toplum sağlığı sorunudur. İstemediğimiz yada hoşumuza gitmeyen her ses bizler için bir stres kaynağıdır. Yol açtığı sorunlar bilinmekte. Günümüzde artık mevcut yapılarda rahatlıkla uygulanan ve oldukça verimli sonuçlar üreten ses yalıtım ve izolasyonu ile akustik düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Sizlerde bu sayede evlerinizde, iş yerlerinizde ve sosyal ortamlarınızda  istemediğiniz gürültüyü çekmek zorunda değilsiniz.'' editör

Pages

  • İyi Bir Akustik Düzenleme İçin Hangi Ürünü Seçmemiz Lazım? +

    Sizler için bu soruyu öyle karmaşık formüllerle değil basit anlatımlarla cevaplayalım; öncelikle mekanlarda iyi bir akustik elde etmenin tek bir 'altın kural'ının olmadığını bilmemiz lazım. Bunun nedeni her mekanın akustiğini değiştiren farklı farklı niteliksel özelliklere sahip olmasıdır. (Geometrik - şekilsel özellikler, kaplama, yankılanma, odaklama vb.) Dolayısıyla her bir mekanda iyi bir akustik performans elde edebilmek için titiz bir analiz gerekir. Ancak illede 'bir altın kural' koymak gerekirse iyi bir akustik elde etmek için bir odanın ya da mekanın nasıl olması gerektiği konusunda bir temel belirleyebiliriz. Akustik düzenleme ile iyi bir sonuç almanın yüksek maliyetli olduğunu düşünenlerin iyi bir dost tavsiyesi almadıkları ya da iyice bilgilendirilmemiş olduklarına inanıyoruz. Eğer bunlara sahipseniz mümkün olan en düşük maaliyetle iyi bir akustik sonuç alırsınız.  Örnek olarak Kafeteryalarda, lokantalarda, restoranlarda ilk tercih sebebi kullanılacak ürünlerin mutlaka hijyenik ve sağlık açısından uygun olması gerekir. O yüzden anti alerjik - anti bakteriyel ürün gamına yönelebiliriz. Müzik odalarında, ofislerde, tiyatro, sinema ve konferans salonlarında ve daha pek çok yerde gürültüyü azaltmak ve akustiği düzenlemek için tasarlanmış dekoratif renkli akustik süngerleri, akustik panelleri, gri ve beyaz basotech süngerleri  kullanabilirsiniz.  Stüdyolarda, Seslendirme kabinlerinde, Kazan daireleri, Jeneratör, Hidrofor ve Asansör odalarında siyah yanmaz akustik süngerler kullanılmalıdır. Danışmanlarımız sizlere en uygun çözümü sunmakla memnuniyetini garanti ederler. Sizleri oda akustiğinin heyecan verici dünyasına davet ediyoruz. Akustik danışmanlarımız, akustik problemlerinizi etkinlik, ekonomik geçerlilik ve sonuç garantisi ile çözmek için hizmetinizdeler; bu yolla Akustik kirliliğin azaltılmasına ve yaşam kalitenizin yükseltilmesine katkıda bulunmaya hazırlar.  
  • Ses Yalıtımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken Beş Şey +

    Yalıtım ile alakalı mutlaka bilmeniz gereken beş önemli detayı şu şekilde anlatabiliriz; bir hangi ürünle nasıl bir sonuç elde ederim, doğru ürün bu mudur diye çözüm elemanı ürünü araştırın. İki, kullanacağınız ürün hakkında kullanıcı görüşleri edinin. Üç, ekonomik açıdan en az bir iki firma fiyatı edinin. Dört, mutlaka çalışacağınız firmanın referanslarına bakın. Forumlardan şikayet var mı yok mu kontrol edin. Beş, firmanın işi yazılı taahhüdüne uyup uymadığını, mesela proforma da belirtilen ürünlerin ve yoğunluklarının doğruluğunu mutlaka kontrol edin. Şunu belirtmekte yarar var; izolasyonda yalıtım ne kadar çeşitli ürünle yapılırsa o kadar faydalı sonuçlar verir. O sebeple ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanarak sorularınızı cevaplamamız sizin adınıza doğru bir seçime hizmet edebilir. Bu sayede hem ses geçirmez hem de kalite ve işlevsellikten ödün vermeden, yüksek performans ve ekonomiyi dengeleyen geniş bir yelpazede ürün ve uygulama seçimi yapmanıza yardımcı olarak hem sizin hemde sektörümüzün kazanmasına yardımcı olabiliriz.    
  • Yumurta Sünger İzolasyon Yapar Mı? +

    Yumurta desen daha mı iyi? Yumurta desen akustik sünger izolasyon yapar mı? Artık sektörde efsane haline gelen bir konu başlığına bizde değinmesek olmazdı. Çünkü en bilenen ürün olan yumurta sünger en çok karıştırılan üründür de aynı zamanda. İlk soru ile başlayalım. Genel olarak desenlerin farklı akustik sonuçlar üretmesi olası olmakla birlikte belirgin bir farktan söz etmek mümkün değildir. O sebeple yumurta desen ‘daha mı iyi’ sorunuzun cevabı da farklı değildir. Yumurta desenin dekoratif olması ve uygulama kolaylığı sıklıkla tercih sebebidir. İkinci sorumuzun cevabına gelince akustik düzenleme amacıyla tasarlanan yanmaz yumurta desen akustik sünger açık hücrelidir. Sesi bu hücreler arasında dolaştırarak sönümlendirme yapar. İzolasyon açısından belirgin bir fark yaratacak sonuç üretmez.