Editörün Ses İzolasyon Ve Akustik Yalıtım Notu

''Stres bir toplum sağlığı sorunudur. İstemediğimiz yada hoşumuza gitmeyen her ses bizler için bir stres kaynağıdır. Yol açtığı sorunlar bilinmekte. Günümüzde artık mevcut yapılarda rahatlıkla uygulanan ve oldukça verimli sonuçlar üreten ses yalıtım ve izolasyonu ile akustik düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Sizlerde bu sayede evlerinizde, iş yerlerinizde ve sosyal ortamlarınızda  istemediğiniz gürültüyü çekmek zorunda değilsiniz.'' editör

Şehirlerin hızla artan nüfusu, bu hıza bağlı yanlış kentleşme, günümüzde pek çok insanı yaşam alanlarında istemediği pek çok sorunla baş başa bıraktı. Ne yazık ki bunlarında başında gürültü geliyor. Yine çoğumuz yeni ev alırken komşusu ile birlikte almıyor. Duvarların geçirgenliği hakkında da genelde bir bilgimiz maalesef olmuyor.

Bütün günün stresini ve yorgunluğunu evlerinde yaşam alanlarında atmaya çalışan insanlar başta komşulardan kaynaklanan (Alt, üst ve yan dairelerden gelen TV sesi, konuşma sesleri, topuklu ayakkabı, çocuk koşturmaları...) olmak üzere pek çok gürültü elemanı ile karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilememektedir. Adliye koridorlarına kadar varan sonuçları istemeden de olsa yaşayanların sayısı hiç de az değildir. Kimi komşu gürültüsü çekerken, kimi de çarpık kentleşmenin bir ürünü olan sanayi ve üretim atölyelerinin gürültüsüne maruz kalmaktadır.

Yapılan yasal düzenlemelerle gürültü seviyeleri belirlenmişken toplumumuzun henüz gereken hassasiyet düzeyinde olmayışı bizlere önemli bir görev yüklemiştir; istenmeyen seslerin, gürültüsünün izolasyonu. Doğru teşhis ile uygun ürünleri makul maliyetlerle sizlerin hizmetine sunmak.